TC jednym z Wykonawców torowiska na ul. Grochowskiej w Warszawie

Bezpieczeństwo i wygoda w ruchu
TC jednym z Wykonawców torowiska na ul. Grochowskiej w Warszawie

TransComfort, Business Unit M&MR Trading Polska Sp. z o.o., zakończył prace związane z wykonaniem torowiska tramwajowego na ul. Grochowskiej w Warszawie. Oprócz dostawy technologii i wykonawstwa 2.000 mtp, dostarczyliśmy również elementy do budowy nawierzchni dla odcinka o długości 650 mtp, który był częścią większego zakresu, na który odpowiadały Tramwaje Warszawskie.

 

TransComfort, BU M&MR Trading Polska Sp. z o.o., jako Wykonawca 2.000 mtp torowiska na ul. Grochowskiej, odpowiadał za montaż kompletnego systemu na podbudowie zasadniczej (z kruszywa łamanego); ustawienie geometrii toru (potwierdzone przez obsługę geodezyjną Zamawiającego), betonowanie systemu, demontaż i uprzątnięcie tymczasowych urządzeń i elementów technologicznych użytych do montażu, a także odbiór montażu. Budowę, przy udziale podwykonawców, zrealizowaliśmy w rekordowym czasie niewiele ponad miesiąca we wrześniu 2019 roku. W ramach tego zadania dostarczyliśmy i zamontowaliśmy także system izolacji torowiska RCS wraz z przytwierdzeniami punktowymi umożliwiającymi regulację.

 

Wiosną tego roku Tramwaje Warszawskie rozpoczęły realizację zazieleniania zabudową rozchodnikową z systemem drenażowo-magazynującym torowiska na ul. Grochowskiej na odcinku od al. Zielenieckiej do ronda Wiatraczna. Torowisko zielone z rozchodnikiem zamiast trawy posiada szereg zalet – pochłania smog, nie marnieje w czasie suszy, a także czerpie wilgoć z powietrza, dlatego nie wymaga stałej pielęgnacji i podlewania. Ponadto, przyczynia się do izolacji hałasu i drgań przejeżdżających tramwajów. TransComfort przygotował konstrukcję torowiska, czyli nawierzchnię umożliwiającą wykonanie jej górnej części w postaci humusu z rozchodnikiem.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami, na których prezentujemy torowisko przed realizacją oraz po zakończeniu prac z rozchodnikiem. W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu z Mariuszem Zarembą, Deputy Sales Director, Railway Vehicles OE Infrastructure mzaremba@transcomfort.pl,  +48 697 013 797.