Systemy kanałów wentylacyjnych do pojazdów szynowych

Bezpieczeństwo i wygoda w ruchu
Systemy kanałów wentylacyjnych do pojazdów szynowych

Zwycięstwo pojazdu DART przedsiębiorstwa PESA Bydgoszcz SA w prestiżowym konkursie wzornictwa iF Design Award 2016 jest doskonałą okazją do zaprezentowania naszych systemów kanałów wentylacyjnych, w które wyposażamy zwycięski projekt.

 

Technologie dla pojazdów szynowych podlegają bardzo wymagającym restrykcjom. Sztywne systemy wentylacyjne niezwykle szybko osiągnęły granice swoich możliwości technicznych, przez co stały się nieadekwatne do oczekiwań producentów pojazdów. Rozwiązaniem tego problemu oraz odpowiedzią na oczekiwania producentów z całego świata jest nasz system kanałów wentylacyjnych do pojazdów szynowych.

 

Naszą nową linią produktów chwaliliśmy się już podczas ubiegłorocznych targów TRAKO 2015. Systemy kanałów wentylacyjnych produkowane przez naszego niemieckiego partnera SHP-PrimaFlex zostały wprowadzone m.in. do pojazdów DART bydgoskiej PESY. Czym przekonaliśmy kolejowego potentata? Systemy PrimaFlex posiadają certyfikaty ognioodporne dla przemysłu kolejowego: F1; DIN 4102 B1;  DIN 45545-2; DIN5510; BS; M1 i inne. Zbudowane z odpowiednich wulkanizowanych włókien szklanych kanały są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarówno podczas montażu, jak i przy eksploatacji. Ponadto, są bardzo elastyczne, co pozwala na umieszczenie w najmniejszych zakamarkach zabudowy pojazdu szynowego; lekkie, co prowadzi do redukcji wagi całkowitej pojazdu; oraz izolowane, co zapobiega skraplaniu wilgoci w układzie. Gładka warstwa wewnętrzna produktu przyczynia się do redukcji szumów i hałasu oraz do zmniejszenia oporów przepływów, a zwiększenia wartości przepływu transportowanego powietrza. Ułatwia także utrzymanie układu wentylacji w czystości.

 

W temacie systemów PrimaFlex, TransComfort projektuje i proponuje optymalne rozwiązania w oparciu o modele 3D przestrzeni do zabudowy. Elastyczność producenta pozwala natomiast na krótkie terminy dostaw. Po szczegóły zapraszamy do naszego Specjalisty ds. sprzedaży węży przemysłowych:

 

Michał Sulecki

+48 601 269 199

msulecki@transcomfort.pl