Engineer Student Award 2017

Bezpieczeństwo i wygoda w ruchu
Engineer Student Award 2017

Zakończyliśmy ogólnopolski konkurs dla studentów uczelni technicznych Engineer Student Award 2017. Tegoroczna edycja dotyczyła infrastruktury szynowej i była dla TransComfort, M&MR Trading Polska Sp. z o.o. oraz Dätwyler Sealing Technologies Deutschland GmbH ogromnym wyzwaniem.

 

W konkursie Engineer Student Award 2017 postanowiliśmy uhonorować Wyróżnieniem Pana Marka Rędzikowskiego, studenta IV roku Budownictwa na Politechnice Gdańskiej, który przesłał swój pomysł do zadania nr 4 – Zaprojektowanie systemu nawierzchni przejazdu kolejowego przy zachowaniu ciągłości nawierzchni torowej i drogowej. Gratulujemy!

 

Wyróżnienie przyznaliśmy za szczególny potencjał przesłanego rozwiązania do dalszego rozwoju i opracowań oraz duże walory w zakresie jego funkcjonalności. Jeśli chodzi o nagrodę główną, Jury zdecydowało, że tym razem nie spotkaliśmy się z zakładanym poziomem innowacyjności przesłanych rozwiązań.  

 

Celem Engineer Student Award jest promowanie polskich studentów, łączenie sfery nauki z biznesem, a także pobudzanie do zdrowej rywalizacji w imię nowoczesnej technologii. Zarówno TransComfort (M&MR Trading Polska Sp. z o.o.), jak i Dätwyler Sealing Technologies Deutschland GmbH funkcjonują w branży infrastruktury torowej oraz pojazdów szynowych, jako firmy odpowiedzialne społecznie, upowszechniające innowacyjne rozwiązania, które poprawiają bezpieczeństwo w transporcie kolejowym, a także zachęcające młodych ludzi do rozwijania swoich pasji, kompetencji i pomysłów. Konkurs Engineer Student Award był tego naturalnym następstwem.

 

Mamy nadzieję, że będziemy tworzyć kolejne akcje i wydarzenia promujące nowoczesną technikę kolejową. Chcemy wspierać ludzi młodych i zdolnych, którzy będą kreować nową jakość transportu i infrastruktury szynowej - Marek Rochlitzki, Prezes M&Mr Trading Polska Sp. z o.o.

 

Dziękujemy za wszystkie przesłane pomysły oraz rozwiązania i już teraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Engineer Student Award!

 

Ogromne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie kierujemy do Dätwyler Sealing Technologies Deutschland GmbH, Urzędu Transportu Kolejowego, Polskiej Izby Producentów i Usług na Rzecz Kolei, Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, Zespołu Doradców Gospodarczych TOR i Rynku Kolejowy, a także do Politechnik i Biur Karier z całej Polski.