Autoryzowany Partner

Bezpieczeństwo i wygoda w ruchu
Autoryzowany Partner

 

Vibracoustic aircruise – oryginały dla profesjonalistów

 

 

 TransComfort jest polskim przedstawicielem handlowym renomowanej niemieckiej firmy Vibracoustic GmbH specjalizującej się m.in. w systemach zawieszeń pneumatycznych do pojazdów użytkowych i otrzymała Certyfikat Autoryzowanego Przedstawiciela na rok 2014. Vibracoustic jako producent jakości Premium, zapewnia, że wszystkie jej miejsca produkcji są w sposób jednolity certyfikowane według międzynarodowych norm jakościowych, środowiskowych oraz ochrony pracy. Tylko w ten sposób można osiągnąć stałą, niezmienną jakość, którą odbiorcy na całym świecie słusznie oczekują od oferenta marki Premium.Vibracoustic dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie kontroli drgań przeznaczone do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych.

 

Jest przodującą firmą na rynku światowym w zakresie resorów pneumatycznych do samochodów osobowych i dostarcza je do wszystkich znanych producentów aut jak: Mercedes- Benz E- Klasse, S-Klasse, Citroen Picasso i Jumpy, BMW 7, BMW X5, Audi A6, Jaguar X350 i Rolls- Royce. Bogate portfolio innowacyjnych produktów o najwyższej jakości wykonania, bezawaryjnym działaniu i przekonującej skuteczności może być zaproponowane klientom dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy w branży oraz wsparciu w postaci globalnej sieci 32 miejsc produkcyjnych i 5 ośrodków badawczo-rozwojowych. Rozwiązania Vibracoustic stosowane są jako wyposażenie pierwszego montażu przez wielu producentów samochodów. Produkty Vibracoustic znajdziemy w systemach zawieszeń pneumatycznych oferowanych przez takich producentów osi naczepowych jak: BPW, SAF HOLLAND, Hendrickson, Daimler, Weweler, Gigant. Wśród producentów samochodów ciężarowych stosujących poduszki pneumatyczne aircruise znajdują się m.in. Mercedes-Benz Truck,IVECO i DAF  (zawieszenia dostarcza Hendrickson), Renault Trucks i Kamas. Vibracoustic  dostarczarównież poduszki do producentów autobusów, m.in.: MAN, Stars and Truck w Polsce, MAN w Niemczech i Turcji EvoBus, Daimler. Natomiast w 100%  do producentów autobusów marki VDL Bora, Van Hool, MAZ, Solaris na OE i rynek wtórny. Możliwe obszary zastosowań produktów to zawieszenia pneumatyczne samochodów ciężarowych, naczep, przyczep i autobusów, zawieszenia kabin, zawieszenia foteli. Czołowym produktem przeznaczonym do zastosowania w pojazdach użytkowych są resory pneumatyczne należące do rodziny aircruise. Oferta miechów tego typu obejmuje ponad 300 różnych referencji.

 

Miechy pneumatyczne aircruise produkowane są w kilku typach konstrukcyjnych, jako tłokowe, nawijane lub fałdowe. W zależności od przeznaczenia stosowane są mieszanki gumowe różnych typów (np. CR, NR, CR/NR, NR/BR) oraz różne tekstylne nośniki wytrzymałościowe (poliester/poliamid). Tłoki mogą być wykonane ze stali, aluminium lub tworzywa sztucznego. Charakterystyczną cechą resorów aircruise jest zewnętrza powłoka miecha o fakturze określanej jako „skóra słonia”, korzystnie wpływająca na  długość pracy miecha, jego trwałość, niezawodne bezpieczeństwo i komfort. Powłoka ta jest odporna na niszczące działanie czynników zewnętrznych (także ozonu) oraz ekologiczna w produkcji.